Novice

50. romanje bolnikov in invalidov k Mariji Pomagaj na Brezje

10/10/2018 


16. junija so člani Društva Malteška pomoč Slovenija nudili že tradicionalno podporo preko 4.500 romarjem, ostarelim, bolnikom in invalidom, ki so prišli v Brezje iz vse Slovenije. Skupina članov je sodelovala pri prevažanju in razmeščanju romarjev na vozičkih, lajšanju njihove udeležbe pri maši in obisku svetišča in družabnosti. V sodelovanju z enoto Nujne medicinske pomoči Bled je zdravniško moštvo našega društva nudilo osnovno oskrbo vsem, ki jih je v poletnem dnevu obšla slabost ali se je zgodila kakšna zdravstvena nevšečnost. Vse primere smo oskrbeli v ambulanti laične prve pomoči malteškega reda, Sobi sv. Janeza Krstnika ob Marijinem svetišču.

Nekaj naših članov vsako leto nudi prevoz ostarelim in invalidom iz Doma starejših občanov Ljubljana Vič Rudnik k slovesnostim na Brezje in nazaj.

Pri tem delu so se pridružili sorodnim organizacijam, med drugimi skavtom, mladinskim skupinam in Karitas.

Društvo Malteška pomoč Slovenija

Pisarna: Dunajska 116, 1000 Ljubljana | info@malteskapomoc.si